کتابخانه مرکزی - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech

کتابخانه مرکزی- دانشگاه علوم پزشکی فسا

مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری شیراز، در راستای رسالت، مأموریت و اهداف خود در جهت یاری رسانیدن به پژوهشگران، دانشجویان و اعضای هیات علمی کشور اقدام به ایجاد و راه اندازی سامانه ای با عنوان "سامانه ژورنال یاب" کرده است.

این سامانه کمک می کند تا محققان (اساتید و دانشجویان حوزه های موضوعی مختلف) به موازات نگارش مقالات علمی بتوانند به شناسایی مجلات مرتبط با موضوع مقاله خود بپردازند.

«سامانه ژورنال‌یاب ایران»به نویسندگان این امکان را می‌دهد تا مناسب‌ترین ژورنال در حوزه موضوعی مقاله تازه نگاشته شده خود را، در مجموعه ژورنال‌های معتبر ایران بیابند. بر همین اساس، با عملکردی بسیار ساده جهت جستجوی ژورنال های مناسب، فقط کافیست عنوان و چکیده مقاله نوشته شده در فیلدهای مربوطه وارد شود تا به فهرستی از ژونال‌های‌ایرانی مرتبط با مقاله نگارش یافته، دست یافت.

همچنین در فهرست ارائه شده متغیرهایی چون ضریب‌تاثیر، وضعیت رتبه، پایگاه‌های نمایه کننده، وضعیت انتشار آخرین شماره، موضوعات اصلی و فرعی و حوزه موضوعی ژورنال نیز در اختیار محقق قرار می‌گیرد که او را در انتخاب ژورنال یاری می‌رساند.

این سامانه هم اکنون از طریق وبگاه مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری به آدرسwww.ricest.ac.ir، از منوی پیوندهای سریع یا به صورت مستقیم از طریق آدرسhttp://journalfinder.ricest.ac.ir قابل دسترس می باشد.