کتابخانه مرکزی - دانشگاه علوم پزشکی فسا

tech

کتابخانه مرکزی- دانشگاه علوم پزشکی فسا

نظام رتبه‌بندی جهانی Webometrics به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه‌ها در وب از طریق وب سایت‌‌های دانشگاهی آنان می‌پردازد. براین اساس وب سایت دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی براساس ۴ شاخص تعداد صفحات وب دانشگاه در گوگل (Presence) با وزن ۵%، تعداد ارجاع یا لینک‌های برقرارشده از سایر سایت‌ها به سایت دانشگاه (شاخص Visibility) با وزن ۵۰%، تعداد استنادات ۱۱۰ نویسنده پُراستناد دانشگاه درGoogle Scholar (شاخص Transparency) با وزن ۱۰% و تعداد مقالات کیفی دانشگاه در بین ۱۰% مقالات پُراستناد موضوع مربوطه (شاخص Excellence) با وزن ۳۵% ارزیابی و رتبه‌بندی می‌‌شوند. 
نتایج اخیر که در آدرس http://www.webometrics.info موجود است، رتبه‌ ۶۷ دانشگاه علوم پزشکی کشور در این نظام رتبه‌بندی را مشخص نموده است. براساس این رتبه بندی، سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهیدبهشتی و مشهد به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم کشوری را در گروه علوم پزشکی کسب نموده‌اند. 
همچنین دانشگاه علوم پزشکی فسا در نتایج جدید رتبه بندی جهانی Webometrics در ماه جولای ۲۰۲۰، رتبه ۴۰ کشوری را کسب کرده است که این دانشگاه در رتبه بندی Webometrics دوره قبل در ماه ژانویه ۲۰۲۰ میلادی، دارای رتبه ۴۱ بوده است که بهبود رتبه این دانشگاه را نسبت به دوره قبل نشان می دهد. 

41